Hakkımızda

Rakort Bilgi ve İletişim Teknolojileri Türkiye’nin önde gelen ağ bilişim çözümleri firması olma hedefi ile başta kamu ve özel sektör olmak üzere, ülkemize katma değer sağlayacak ağ ve bilişim ürünleri üretmek için kurulmuştur. Kurumsal yapılarda ihtiyaç duyulan ağ teknolojileri ile ilgili birçok ürün, yazılım ve çözümü üreterek hem ülke içerisinde ihtiyacı karşılamak hem de yurtdışına pazarlanabilir ve marka değerine sahip teknolojileri üretip ihraç edebilmeyi amaç olarak belirlemiştir.

Rakort Bilgi ve İletişim Teknolojileri olarak halihazırda birçok kamu kuruluşuna, büyük ölçekli işletmelere uçtan uca bilişim danışmanlığı hizmetleri verilmektedir. Şirket olarak başlıca uzmanlık alanlarımız; ağ sistemlerinin tasarlanması, kurulumu, yapılandırılması, ağ güvenliği, ağ tabanlı ses ve video sistemleri, ağ sistemlerinin yönetimi ve güvenliği için özel yazılım ve ürünler geliştirilmesi ve bunlara ek olarak Linux/Unix sistemlerinin kurulumu, yapılandırılması ve yönetimi, Linux/Unix tabanlı özel çözümler geliştirilmesidir. Ayrıca, sektörden edindiğimiz tecrübelere dayanarak tespit ettiğimiz ihtiyaçları gidermek için ürün ve çözümler üretmekteyiz.

Rakort Bilgi ve İletişim Teknolojileri olarak Ar-Ge faaliyetleri sonucunda geliştirilen ve satışı yapılan şirketimize ait 4 adet ürün (FastNAC, ArkSpot, RakortCall, RakortLog) bulunmaktadır. Bu ürünlerin yurtdışı pazarına sunulması için çalışmalar yapılmaktadır.Ayrıca geliştirilmesine devam edilen 2 adet (RacGuard,Secration) ürünümüz bulunmaktadır.

 

NELER YAPIYORUZ

DANIŞMANLIK

Bilişim gereksinimlerinin belirlenmesi, en uygun çözüme karar verme; sistem tasarımı, gereken bileşenlerin tedarik edilmesi gibi tüm bu süreçlerde, sizlere yol arkadaşlığı yapıyoruz.

BAKIM / DESTEK

Hizmet Merkezi geniş bir yelpazeye yayılan yazılım, donanım ve telekomünikasyon çözümleri için Müşterilerine yüksel SLA şartlarını sağlayabilmek için çok amaçlı BT altyapısı planlama, uygulama, yönetim, bakım ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır.

EĞİTİM

Konusunda uzmanlaşmış, yenilikleri ve gelişmeleri takip eden ve sürekli gelişen sektöre ayak uyduran profesyonel eğitim hizmeti sunuyoruz.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Sizlere sunduğumuz kaliteli hizmet için başvurduğumuz teknolojiler ve çözüm ortaklarımız!

SERTİFİKALARIMIZ