Arkspot

Arkspot

Hotspot Nedir?

Hotspot, belirli bir yerel bölge içerisinde kablosuz erişim protokolleri yardımıyla ücretli veya ücretsiz olarak sunulan internet bağlantısıdır. Hotspot bağlantıları, kablosuz bir modem veya router yardımıyla sunulur. Sunulan bu internet bağlantısı radyo frekansları (RF) yardımıyla iletişimini diğer cihazlar arasında sürdürebilir ve geniş menzillere yayılabilir.  
Arkspot

Arkspot Nedir?

Arkspot, işletmenizde sunduğunuz kablosuz internet erişim hizmetinizin takibi, 5651 sayılı yasaya uygun şekilde zaman damgalı olarak loglanması ve kontrolü için geliştirilmiş bir güvenlik duvarıdır. Arkspot ile tüm bağlantı trafiğinizi kontrol edebilir ve yönetebilir, gelişmiş filtreleme hizmetiyle internet hattınızın güvenliğini sağlayabilir, istenmeyen sitelere girişleri engelleyebilir ve istediğiniz kelimeyi veya ifadeyi yasaklayabilirsiniz.
 

Yönetici İşlemleri

Arkspot yönetici paneli müşterin geri bildirimleriyle geliştirilmiş, kullanılması oldukça kolay, sade ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Panel yöneticisi sisteme giriş yaptıktan sonra yapacağı her işlem loglanmakta ve işlemlerin takibi kolayca yapılabilmektedir. Bu sayede sadece misafir internet hattınıza bağlanan kişilerin değil, panel üzerinde yapılan tüm işlemlerin kontrolü de sizlerin elinde olur.
 

Gelişmiş WiFi Kullanıcı Paneli

Arkspot ‘un gelişmiş WiFi kullanıcı paneli ile misafir internet ağınıza bağlanan kişilerin tam kontrolü elinizde olur. Misafirlerinizin internet erişimini dilediğiniz süre kadar uzatabilir, erişimi anında iptal edebilir, iptal edilen erişimi tekrar açabilir ve kişinin aktivitelerini 5651 sayılı kanunun öngördüğü şekilde zaman damgalı olarak loglayabilirsiniz. Kişilerin hangi tip cihazdan bağlandığını ve bağlandıkları cihazların MAC adreslerini görebilirsiniz. TC Kimlik No kontrolü, SMS ile şifre gönderme, E-Posta yoluyla şifre gönderme ve kurumlarınıza özel şekilde tasarlanabilir form yapısıyla misafir internet ağınıza bağlanan kişileri takip edebilirsiniz.