Rakortcall

 
RakortCall
 

Cisco Call Manager kullanan ve Türkiye genelinde birden çok bölgede hizmet veren kurum ve kuruluşların, IP telefon altyapılarının kontrolü merkezi birimler tarafından idare edilmektedir. Bölge telefonlarında yapılmak istenilen değişiklikler (telefon ekleme, çıkarma ve düzenleme gibi) merkeze iletilerek çözüm bulmaktadır. Bölgelerden gelen istekler merkezde IP telefon altyapısını kontrol eden personele ekstra bir iş yükü getirmektedir. Dağıtık yapıda IP telefon mimarisi bulunan ve yönetimi Merkezi Bilgi İşlem tarafından yapılan kurumların en büyük sorunu taşra ve uzak lokasyonlarıdaki telefonların kontrolüdür.

RakortCall ile bölge bazlı kullanıcı yetkilendirmesi yaparak, bölgelerdeki telefonların kontrollerini kendi bilgi işlem birimlerine devredebilirsiniz.

RakortCall, Cisco Call Manager ile tam entegre olarak çalışan, Cisco Call Manager üzerinde yapılamayan Device Pool bazlı kullanıcı yetkilendirme yapabilen, Cisco Call Manager’in yönetimi zor arayüzünün tam aksine kolay ve hızlı bir şekilde telefon ekleme, telefon çıkarma, telefon silme, CSS belirleme gibi işlemleri saniyeler içinde yapabilmektir.

RakortCall

 

 

Telefon İşlemleri

Rakortcall ile gelişmiş telefon sistemini kullanarak hızlı bir şekilde telefon ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Ayrıca telefonu yeniden başlatabilir ve aramaları başka bir telefona aktarabilirsiniz.

Sistemdeki telefonların detaylarını görebilmeniz için Cisco Call Manager üzerinde birden fazla menüye girmeniz gerekmektedir. Rakortcall ile bir telefona ait tüm özellikleri tek bir sayfa üzerinde hızlıca görebilirsiniz.

Ayrıca Cisco Call Manager üzerinde görünmeyen telefon ile ilgili network bilgilerini (Hangi switch’te hangi port’a bağlı olduğu, vb.) Rakortcall üzerinden görebilirsiniz.

Gelişmiş Panel Yönetici Sistemi

Rakortcall ile gelişmiş panel yönetici sistemini kullanarak devicepool bazlı yetkilendirme yapabilir ve diğer bölgelerdeki telefonların yönetimini ilgili bölgelere bırakabilirsiniz.Yapılan tüm işlemleri panel üzerinden takip edebilir ve iş yükünüzü azaltabilirsiniz.

Gelişmiş İzin Sistemi

Rakortcall ‘ın gelişmiş izin sistemiyle panel üzerindeki yöneticilere istediğiniz alana erişim yetkisi tanımlayabilirsiniz veya erişmesini istemediğiniz alanlara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Bu sayede sistemin tam kontrolü elinizde olur.

Duyuru Modülü

Rakortcall ile duyuru modülünü kullanarak tüm telefonlara aynı anda duyuru gönderebilirsiniz. Günlük yemek listesi, genel duyuru, özel tebrik ve resmi tatiller için tüm telefonların ekranlarında görünen bir duyuru hazırlayabilirsiniz.

Hızlı Arama & BLF İşlemleri

Rakortcall ‘ın hızlı arama sistemiyle telefon üzerindeki hızlı arama tuşlarını çok rahat bir şekilde yapılandırabilirsiniz. Sürükle bırak yaparak hızlı arama sıralamalarını hızlı bir şekilde düzenleyebilir, yeni hızlı arama tuşu ekleyebilir ve silebilirsiniz.

Çağrı Grupları

Rakortcall ile Cisco Call Manager üzerindeki çağrı gruplarınızı kontrol edebilirsiniz.Rakortcall ‘ın kolay yönetimi ile çağrı gruplarınızı hızlı bir şekilde ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

Arama Kayıtları

Rakortcall’ın loglama sistemiyle Call Manager üzerindeki tüm çağrıları kontrol edebilirsiniz. Cevaplı & Cevapsız aramalar, arama süreleri, arama kayıtları, vb gibi bir çok loglara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir telefona ait tüm çağrı geçmişini görüntüleyebilirsiniz.